Eliminacje Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W dniu 22 kwietnia 2017 r. zawodnicy KS Taekyon wystartowali w eliminacjach do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. 14-osobowa reprezentacja składała się z zawodników w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet i junior.

Zawodnicy rywalizowali w jednaj konkurencji sprawnościowej i w kategorii walki sportowej. W sprawnościówkach najlepiej wypadł Miłosz Kowalski zdobywając srebrny medal. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się nasi zawodnicy w konkurencji kyorugi (walka sportowa). Złote medale zdobyły dwie nasze zawodniczki: Aleksandra Klasińska w kategorii kadetek i juniorka Sylwia Marcinkowska. Obie nasze zawodniczki z wysoką przewagą wygrały wszystkie swoje pojedynki, nie dając swoim przeciwniczkom cienia szans.

Piątka naszych zawodników uległa swoim przeciwnikom dopiero w walkach finałowych, zdobywając srebrne medale: kadetka Ania Obrębska, która w finale uległa obecnie najlepszej zawodniczce w Polsce wg rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego; młodzik Jakub Rutkowski i kadeci Szymon Kaczyński, Mateusz Jankowski i Dawid KaliszMartyna Nowak i Konrad Nowicki zdobyli medale brązowe.

Bardzo dobry występ zaliczył Kamil Okraszewski, który niestety w walce o wejście do finału dość znacznie uległ przeciwnikowi z Warszawy, to w walce o brązowy medal walczył naprawdę dobrze i uległ swoimi przeciwnikowi dopiero w dogrywce „złotym punktem”.

Zawody były bezpośrednim przetarciem się przed zbliżającym się w połowie maja Pucharem Polski. W drugiej połowie roku czeka nas jeszcze druga eliminacja, a potem Finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.