Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci i Młodzików – Ciechanów 2016

W dniu 5 listopada 2016 r. w Ciechanowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach uczestniczyła 26-osobowa ekipa zawodników KS Taekyon w wieku od 5 do 11 lat, wraz z trenerami. Zawody dla dzieci rozgrywane były w dwóch konkurencjach sprawnościowych i poomse (układy formalne), a młodzicy startowali dodatkowo w konkurencji walki sportowej. W tej kategorii wiekowej na podium stanęła trójka naszych zawodników: Miłosz Kowalski zdobył srebro w konkurencjach sprawnościowych, Jan Juszczyk zdobył brąz, a Zosia Siwińska zdobyła brązowy medal w poomse. Z uwagi na licznie obsadzone wszystkie kategorie wiekowe trzeba było rywalizować i okazać się lepszym niekiedy od 30 zawodników, aby zdobyć jakikolwiek medal. W kategorii młodzików także trójka naszych zawodników stanęła na podium w konkurencjach sprawnościowych. Ania Obrębska zdobyła medal srebrny, a Dominik Chrzanowski i Karol Łazarski zdobyli medale brązowe.

Po zakończeniu konkurencji dla dzieci i konkurencji sprawnościowych dla młodzików przystąpiono do walki sportowej. Niestety tym razem nikomu z dziesiątki startujących zawodników nie udało się znaleźć na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych, choć czasami było bardzo blisko. Do finału, po pokonaniu przeciwników w eliminacjach i półfinałach zakwalifikowali się następujący zawodnicy: Aleksandra Klasińska, Karol Łazarski, Michał Kunda i Kamil Okraszewski. Niestety nie udało się pokonać przeciwników w finale i ostatecznie zdobyli srebrne medale. Po odpadnięciu w półfinałach swoje pojedynki o trzecie miejsce wygrali: Jakub Rutkowski, Bartosz Nowak i Anna Obrębska, którzy przywieźli ze sobą medale brązowe. Bardzo blisko medalu był Patryk Stachowicz, który pojedynek o brązowy medal przegrał w dodatkowej rundzie „złotym punktem”.

 

Mistrzostwa Mazowsza kończyły istny maraton jaki nasi zawodnicy mieli do przebycia, jeżeli chodzi o starty w zawodach sportowych na przełomie października i listopada, szczególnie w kategorii młodzików. Dziesiątka naszych młodzikach począwszy od 23 października, od Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, poprzez Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, aż do Mistrzostw Mazowsza, co tydzień walczyła w turniejach rangi mistrzowskiej w kraju lub w województwie. Przez te 3 tygodnie nasi zawodnicy zdobyli 6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych medali. Najlepszy dorobek medalowy zdobyła Aleksandra Klasińska, która zdobyła dwa medale złote i jeden srebrny. Bardzo cieszy powtarzalność w zdobywaniu medali przez konkretnych zawodników, co świadczy o nieprzypadkowości i pewnym poziomie sportowym. Aleksandra Klasińska, Ania Obrębska, Bartek Nowak, Kamil Okraszewski przywozili medale z każdej ww imprezy.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.