Polish Open & Warsaw Cup G1 – 30 sierpnia 2015

W dniach 28-30.08.2015 r. w Warszawie odbył sie największy turniej Taekwondo Olimpijskiego w Polsce – Polish Open & Warsaw Cup. Tym razem zawody te miały rangę Pucharu Świata -G1, i były turniejem kwalifikującycm do rankingu olimpijskiego- zawodnicy walczyli o punkty do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie – Rio 2016.
Wystartowali zawodnicy z 42 państ z całego świata, m.in z Korei i Australii. Na obiektach Warszawskiego AWFu rywalizowali Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Eurpy, medaliści tych imprez. Bardzo silne składy wystawiły reprezentacje Wielkiej Brytani z Muhhamedem Latullo (brązowy medal IO Londyn 2012) , Niemiec z Tahirem Gulec (Mistrzem Świata), Hiszpanii z Emanuelem Bonilla ( Miastrz Olimpijski IO Londyn 2012) Serbii z Milicią Mandić (Mistrzynią Olimpijska IO Londyn 2012).
W zawodach wystartowała także pięcioosobowa reprezentacja KS Taekyon: Oliwia Perczyńska, Sylwia Marcinkowska, Jan Krankowski, Bartosz Duszyński, Krzysztof Klasiński. Niestety nasi zawodnicy przegrali pierwsze pojedynki głównie z zawodnikami z zagranicy. Oliwka przegrała z reprezentantką Austrii, a Sylwia, Janek i Bartek przegrali z reprezentantami Białorusi. Nasi zawodnicy przyjechali na zawody prosto z dwutygodniowego obozu kondycyjnego w Łazach nad morzem. Dwa tygodnie ciężkiej pracy przygotowawczej do sezonu 2015/2016 zakończone startem w ciężkiej międzynarodowej imprezie powinno zaprocentować sukcesami w dalszej części sezonu. Na tych zawodach wyraźnie nasi zawodnicy odczuwali zmęczenie szczególnie w ostatnich rundach walk. Najlepszym przykładem jest walka Bartka Duszyńskiego, który jeszcze w drugiej rundzie prowadził 4:3, a po trzeciej rundzie przegrywał 12:6.
Jednak udział w tych zawodach był świetnym doświadczeniem dla naszych młodych zawodników. Dał możliwość podejrzenia najlepszych zawodników na świecie którzy walczą o kwalifikację olimpijską, jak walczą, jak przygotowują się do startu, jak przygotowują rozgrzewkę itp . W turnieju głównym wystartował także nasz były zawodnik, obecnie reprezentant AZS AWF Warszawa – Aleksander Dobrzeniecki. Po wygraniu pierwszego pojedynku 16:0, w ćwierćfinale przegrał 0:9 z reprezentantem Rosji. Alex także uczestniczył w obozie kondycyjnym.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.