Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych – 02 października 2014

W dniu 24.11.2013 r. na Hali Sportowej przy SP nr 2 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Taekyon a całość imprezy została sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Do Sierpca przyjechała 120 zawodników i zawodniczek z Warszawy, Ciechanowa, Legionowa, Bydgoszczy, Olsztyna, Giżycka, Łomży, Nidzicy, Ostrowca Świętokrzyskiego. Zawody odbyły się tylko w walkach w dwóch kategoriach wiekowych. Z Sierpca wystartowało 10 zawodników Klubu Sportowego Taekyon.
Juniorzy:
Tomek Kozakiewicz kat. – 63 kg,,
Jakub Górzyński – 59 kg,
Maciej Andrzejczak +78 kg,
Kamil Figura – 59 kg.

Juniorzy Młodsi:
Lidia Lewandowska – 55 kg
Arek Wysocki – 41 kg

Dodatkowo w tej kategorii wystartowali nasi Młodzicy:
Aneta Marciniak – 41 kg
Bartosz Duszyński – 37 kg
Sebastian Sawicki vel Sawczenko – 49 kg
Patryk Mazurowski – 57 kg

Największy sukces osiągnął Maciek Andrzejczak. W półfinale Maciek wynikiem 15:1 pokonał zawodnika Centrum Walki Warszawa Jakuba Ślączkę. W tym pojedynku Maciek był zdecydowanie lepszy od swego rywala na co wskazuje wynik. W finale Maciek zmierzył się Bartoszem Naumowiczem z Bydgoskiego Klubu Sportowego Centrum. W tym pojedynku Maciek także pokazał wyższość pokonując przeciwnika przed czasem 12:0 (wynik 12 punktów przewagi po 2 rundzie kończy pojedynek przed czasem) wykonując w trakcie walki wiele ekwilibrystycznych wysokich kopnięć. Srebrny medal w kategorii – 37 kg juniorów młodszych zdobył nasz młodzik Bartosz Duszyński. W pierwszym pojedynku pokonał Jakuba Patera ze Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo wynikiem 15:1 (pojedynek zakończony przed czasem) by w finale ulec zawodnikowi Damianowi Wierzbickiemu ze Startu Olsztyn 1:22 (także przed czasem). Na uwagę jednak zasługuje fakt, że Bartosz jest jeszcze młodzikiem a rywalizował w kategorii juniorów młodszych.

Brązowe medale zdobyli:
Tomek Kozakiewicz, Jakub Górzyński, Lidia Lewandowska, Arek Wysocki, Patryk Mazurowski.
Z tej grupy należy docenić bardzo dobre walki jakie stoczyli Tomek Kozakiewicz i Arek Wysocki. Choć obydwaj zdobyli tylko brązowe medale to jednak należy im się wyróżnienie ponieważ zaprezentowali naprawdę wysoki poziom.
Od piątku w Sierpcu odbywało się zgrupowanie kadry Mazowsza juniorów i juniorów młodszych. 36 zawodników z Warszawy, Legionowa, Ciechanowa i Sierpca trenowało pod okiem trenera kadry wojewódzkiej Radosława Lisowskiego i Artura Balcerowskiego. Treningi odbywały się na Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym. W piątek odbył się jeden trening i dwa treningi w sobotę. Zgrupowanie zakończyło się startem w zawodach. Zawodnicy uczestniczący w zgrupowaniu mieli na bieżąco możliwość przetestowania rozwiązań techniczno taktycznych przećwiczonych na zgrupowaniu. Możliwe, że wyniki naszych zawodników były by jeszcze lepsze jednak widać było, że nasi zawodnicy odczuwają trudy zgrupowania szczególnie w końcówkach pojedynków.
To były pierwsze zawody w Taekwondo Olimpijskim zorganizowane w Sierpcu od 2009 r. Organizacja tej imprezy wymagała pracy i zaangażowania wielu osób, którym należą się podziękowania. Przy takim zaangażowaniu mam nadzieję, że zawody w Taekwondo Olimpijskim i to wyższej rangi będą się odbywały w Sierpcu częściej.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.